Strona internetowa Ciechocina

"POGOTOWIE KRAWIECKIE"Tak mówią mieszkańcy o Mini Pracowni, która powstała w 2004 roku z inicjatywy pani Violetty Rossek, która napisała projekt „Gospodyni domowa zaczyna od nowa”. Dotacja wpłynęła z Fundacji Wspomagania Wsi. Za kwotę 10 tys zł została stworzona mała pracownia krawiecka. A zajęcie w niej znalazły kobiety, które od wielu lat nie miały okazji wykazać się ukrytym talentem. Ze ścinków przemysłowych z pobliskiej firmy tapicerskiej powstają przemiłe pluszaki, które podbijają serca niejednego milusińskiego. Warto wspomnieć, że naszą maskotkę otrzymał również w podarunku od wójta gminy Chojnice znany nam słynny żeglarz Mateusz Kusznierewicz.

.

Mini Pracownia na służbie :)

Szyją się właśnie maskotki na Światowy Dzień Chorego.
W tym roku również odwiedzimy Oddział Dziecięcy w szpitalu chojnickim.Podejrzeliśmy tą Panią, która właśnie kończy szycie „laczka giganta”.
To pierwszy model, który ukaże się światu.Jak widać Pani wcale Nas nie widzi, ale za to pracuje.A oto efekty ciężkiej pracy pań.O "Pogotowiu krawieckim" tak wypowiadały się w 2005 roku lokalne media:

„- Z niczego robią coś - to powiedzenie jak ulał pasuje do pięciu mieszkanek Ciechocina w gminie Chojnice, które przy użyciu maszyn do szycia oraz kolorowych materiałów, realizują swoje ciekawe pomysły, tworząc maskotki dla dzieci. Spod ich rąk wyszły już duchy, anioły, bałwany, Gwiazdory, skarpety na mikołajkowe prezenty oraz różne zwierzęta. Maskotki są często nagrodami w konkursach i zabawach organizowanych w świetlicy. Można je też kupić”.Do góry